یو پی اس نیروسان
تلگرام یو پی اس نیروسان 09120702884 تلفن یو پی اس نیروسان 021-88992181 ایمیل یو پی اس نیروسان info@niroosan.com

تولید کننده یوپی اس، ارائه باتری یو پی اس


دانستنیهای علمی یو پی اسبرای دیدن مطالب بیشتر به این لینک مراجعه فرمایید
نحوه اتصال یو پی اس به تجهیزات دیگر (قسمت دوم)


معماری ماژولار به عنوان یک راه حل جالب برای حفاظت از تجهیزات سازمانی می باشد. در این معماری سیستمهای یو پی اس با یکدیگر ترکیب میگرند و در داخل یک محفظه قرار می گیرد.
معماری بلوکی ماژولار دارای ماژول هایی با ابعاد و توان کمتر می باشد که این ویژگی باعث باعث می شود که حساسیت کمتری در مقابل خرابی تک تک ماژولاها داشته باشد

.... ادامه مطلبانواع معماری برای اتصال یو پی اس به تجهیزات


معماری توزیع شده زمانی استفاده می گردد که عملکرد دستگاهها نیاز به حفاظت خاصی نباشند و یا اینکه محل قرارگیری دستگاهها به گونه ای باشد که امکان اتصال تمامی دستگاهها به یکدیگر نباشد برای نمونه وجود چندین اتاق با تجهیزات مختلف معماری متمرکز یک راه حل مرجع برای حفاظت از ساختار داخلی می باشد.

.... ادامه مطلبشارژ هوشمند- مزیت مدیریت یو پی اس


برای اطمینان از تامین مداوم برق در صورت قطعی برق،باید از شارژ بودن باتری و وضعیت مناسب آن اطمینان حاصل گردد. بنابراین، بخشی از انرژی برق وارد شده به یو پی اس باید به صورت مستقیم به باتری انتقال گردد تا عملیات شارژ باتری صورت گیرد. این مصرف اضافی که برای شارژ باتری استفاده میشود را نمی توان حذف نمود. برای کاهش و بهینه سازی هزینه های شارژ باتری، سیستم های یو پی اس از یک سیستم شارژ هوشمند (هوشمند شارژ) استفاده می کنند. این سیستم به منظور نظارت بر وضعیت باتری در زمان واقعی به اندازه گیری مستقیم پارامترهای عملیاتی (ولتاژ و جریان) باتری می پردازد. عمل شارژ باتری متشکل از چندین مرحله می باشد که مدت زمان و شدت بستگی به وضعیت باتری دارد. وجود سیستم شارژ هوشمند باتری دارای مزایایی می باشد که مهمترین مزیت ها را می توان افزایش سرعت زمان شارژ و نظارت بر پروسه شارژ مداوم باتری بیان نمود.

.... ادامه مطلبتاثیر باتری در انتخاب یو پی اس مناسب


یو پی اس ها برای انجام وظایف خود باید همیشه به باتری متصل باشد و گزارش هر گونه قطعی و یا خرابی را سریعا به باتری اعلام نماید. سیستم های یو پی اس مدرن دارای توابعی برای تست و نظارت اتوماتیک باتری ها می باشند که این توابع می توانند به کاربران در مورد خرابی های موجود قبل از به اتمام رسیدن شارژ و عمر باتری گزارش دهی کنند. با وجود تکنولوژی های جدید باز توصیه می گردد که باتریها هنگام استفاده به طور مدام مورد بازرسی و تعمیر قرار گیرند و در بعضی از مواقع حتی قبل از استفاده از باتری باید این بازرسی ها انجام گیرد.

.... ادامه مطلبپارامترهای موثر در انتخاب یو پی اس


برای تامین انرژی و حفاظت به وضوح پارامترهای ورودی باید سازگار با برق شهری و پارامترهای خروجی باید سازگار با بار باشند.
براساس ویژگی های یو پی اس موردنظر و میزان بار و توان مورد نیاز، یو پی اس مناسب از میان انواع یو پی اس ها انتخاب می گردد. تعدادی از این یو پی اس ها را به این صورت بیان نمود:

.... ادامه مطلبانواع خرابی های موجود در برق شهری


امروزه تامین برق مستمر و باکیفیت به عنوان یک نیاز اساسی می باشد. درواقع دستگاهها با قدرت توان بالا به عنوان یک شی مهم در کسب و کار، ارتباطات و ذخیره اطلاعات می باشد.
کارهای بیان شده با دستگاههای پیچیده و حساس باید انجام پذیرد. این دستگاهها به صورت مداوم تحت تاثیر حوادث الکتریکی میباشد. حوادث الکتریکی انواع متفاوتی دارد که این حوادث را به این صورت می توان بیان نمود:

.... ادامه مطلبانواع معماری ها در موازی سازی یو پی اس (قسمت دوم)


مطابق به آنچه که در مطالب قبلی بیان گردید، تمامی معماری ها دارای مشکلی مشترک می باشند که این مشکل را به این صورت می توان بیان نمود که تمامی معماری ها دارای یک قطعه حساس می باشند که قابلیت اضافه شدن ندارند تنها راهی که برای مقابله با این مشکل می توان بیان نمود: استفاده از تکنولوژی RPA می باشد این تکنولوژی نه تنها باعث افزایش ظرفیت می گردد بلکه باعث بهبود قابلیت اطمینان نیز می گردد.

.... ادامه مطلبانواع معماری ها در موازی سازی یو پی اس (قسمت اول)


پیکربندی چندین سیستم یو پی اس به صورت موازی برای افزایش میزان ظرفیت بار موردنیاز و افزایش قابلیت اطمینان صورت می گیرد. چندین معماری متفاوت برای پیکربندی یو پی اس ها به صورت موازی ارائه شده است که هرکدام دارای ویژگی های منحصر بفردی می باشد

.... ادامه مطلبنحوه موازی سازی سیستم های یو پی اس با تکنولوژی RPA


براساس دیدگاه بسیاری از متخصصان، عدم وجود موازی سازی به عنوان یکی از کمبودهای اصلی در سیستم های یو پی اس تلقی می گردد که برای رفع این کمبود تکنولوژی جدیدی به نام تکنولوژی RPA ارائه شده است. در این تکنولوژی امکان موازی سازی تمام اجزای مهم یو پی اس فراهم شده است. موازی سازی نه تنها باعث افزایش ظرفیت در یو پی اس می شود بلکه باعث افزایش پایداری سیستم های موازی شده نیز می گردد.

.... ادامه مطلببارهای غیرخطی و ضریب توان PF و تصحیح کنندگی ضریب توانPFC :


یکی از عوامل مهم در یو پی اس ها و تفکیک یو پی اس ها ضریب توان آنها می باشد. یو پی اس های آنلاین نیروسان دارای پاور فاکتور ورودی 0.9 و پاور فاکتور خروجی 0.8 می باشند و یو پی اس های لاین اینتراکتیو دارای پاور فاکتور 0.6 می باشند. در صورتیکه جریان ورودی یکسوساز با ولتاژ ورودی یکسان باشد سیستم دارای پاور فاکتور یک می باشد . ضریب توان یک بدان معنی می باشد که کل توان کشیده شده از یو پی اس توان اکتیو و آماده به کار می باشد. یعنی هیچ توانی داخل یو پی اس اتلاف نشده هست.

ادامه مطلب...باتری سیلد اسید یو پی اس


یکی از عوامل مهم در انتخاب یو پی اس باتری های یو پی اس می باشد. در واقع باتری وسیله ای میباشد که با تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی، بین دو نقطه اختلاف پتانسیل الکتریکی به وجودآورده و سبب شارژ بارهای الکتریکی میشود و برق dc تولید میکند. داخل یو پی اس اینورتور برق dc را به ac تبدیل کرده و تجهیزات متصله را روشن نگه می دارد.....

.... ادامه مطلبTotal Harmonic Distortion(THD)


هارمونیک از زمان اولین ژنراتورها در سیستم های قدرت وجود داشت.با این حال ،به علت کوچک بودن اجزای هارمونیک اثرات این نوع امواج بر روی سیستمها قبل از سال 1960 به دلیل فقدان بارهای غیر خطی قابل اغماض میباشد. تقریبا در همین زمان ، یک نوع متفاوت از بار الکترونیکی منابع به عنوان بار غیر خطی مطرح گشت. با آغاز این دوران ،بارهای غیر خطی که در حال حاضر شامل بالاستهای الکترونیکی، منابع تغذیه کامپیوتر ، دستگاه های فکس، کوره های قوس الکتریکی هستند محبوبیت بیشتری یافتند ...

ادامه مطلب...*اضافه و حذف کردن یک یو پی اس به سیستم موازی(روش دوم)


1) در صورت نبود یا غیر نرمال بودن بای پس بلافاصله می توان یو پی اس مورد نظر حذف گردد. ابتدا باید بارها قطع گردیده و سپس یو پی اس خاموش گردد.

.... ادامه مطلب*خاموش کردن یو پی اس با منبع تغذیه برق شهری در مد AC


1) برای خاموش کردن اینورتور یو پی اس، دکمه OFF را حداقل به مدت 0.5 ثانیه فشار دهید وصدای BIB یکبار بصدا در می آید.
توجه 1 : در صورت فعال بودن مد بای پس می توان اینورتور را خاموش کرد و برق خروجی را مستقیما از طریق برق شهری تامین کرد..

.... ادامه مطلب*تنظیمات یوپی اس HI TECH نیروسان


گام اول: اتصالات ورودی یوپی اس
کابل برق شهری داخل محتویات بسته بندی یوپی اس می باشد و استفاده از کابل برقی، غیر از کابل موجود در محتویات داخل بسته بندی مجاز نمی باشد.کابل برق شهری یو پی اس را به ورودی برق متصل گردد

.... ادامه مطلب*رفع عیب یو پی اس super chargher


اگر دستگاه یو پی اس شما دچار مشکل شده است، خودتان با سوالات زیر می توانید عیب دستگاهتان را رفع کنید

.... ادامه مطلب*منظور از تکنولوژی VFI و VI در سیستم های یو پی اس


منظور از تکنولوژی VFI "Voltage and frequency independent " یعنی مستقل از ولتاژ و فرکانس و منظور از تکنولوژی VI "Voltage independent " یعنی مستقل از ولتاژ می باشد.

ادامه مطلب...*معرفی دستگاه یو پی اس super chargher


یوپی اس های سری SUPER CHARGHER برای افزایش مدت زمان پشتیبانی دستگاه ها و تجهیزات در هنگام بروز قطع طولانی مدت برق، بکار میروند و قادر به اتصال به کابینت باتری های خارجی می باشند. این مدل یوپی اس ها مجهز به تثبیت کننده ولتاژ در دومرحله افزایش ولتاژ و یک مرحله کاهش ولتاژ می باشند. عملکرد این نوع UPS به گونه ای است که در طول زمان افت ولتاژ و اضافه ولتاژ طولانی ، نیاز به استفاده از باتری به حداقل رسیده و در نتیجه این عملکرد، طول عمر باتری افزایش می یابد.

.... ادامه مطلب*نحوه تست کردن باتری سیلد اسید یو پی اس


برای تست یک باتری یو پی اس نیاز به یک ولتمتر DC می باشد.
مرحله 1: اتصالات باتری از هر منبع برق، به منظور ایمنی شما بایستی قطع گردد. در صورت اتصال باتری به یک منبع برقی هنگام تست باتری می تواند منجر به برق گرفتگی یا سوختگی گردد.

.... ادامه مطلب* چند نکته بسیار مهم در مورد تعمیر و نگهداری دستگاه یوپی اس


1. کارکرد یوپی اس در ولتاژ بالا و خطرناک می باشد. به همین دلیل، کنترل و نگهداری آن باید توسط پرسنل و افراد مجرب صورت گیرد.

.... ادامه مطلب* آیا شما نیاز به مدیریت یو پی اس از راه دور می باشید؟


اکثر سیستم های یو پی اس می توانند از طریق پورت های ارتباطی متصل شده به یک کامپیوتر اداره شوند. بیشتر سیستم های یو پی اس شبکه / سرور شامل یک اسلات برای کارت مدیریت شبکه داخلی، و برخی شامل یک کارت از پیش نصب شده می باشند.

.... ادامه مطلب*چه نوع یو پی اس هایی مناسب برای دوربین های مداربسته می باشد؟


یو پی اس (برق اضطراری) یا باتری پشتیبان این اطمینان را می دهند که سیستم دوربین های مداربسته شما را هنگام قطع برق و مشکلات برقی پشتیبانی کرده ، همچنین سیستم دوربین مداربسته شما به فعالیت خود ادامه می دهد.نمونه هایی از یو پی اس نیروسان مناسب برای دوربین مدار بسته به شرح زیر می باشد:

.... ادامه مطلب*کاربرد یو پی اس یا باتری پشتیبان گیری برای سیستم دوربین های مداربسته چگونه می باشد؟


برق اضطراری (یو پی اس) در اصل یک محافظ افزایش ولتاژ لحظه ای با یک باتری پشتیبان ، برای دوربین های DVR و سیستم های امنیتی می باشد. یو پی اس قادر به حفاظت دوربین ها و تجهیزات حفاظتی در مقابل مشکلات برقی و قطعی برق می باشد. در هنگام قطع برق یو پی اس تا اتمام شارژ باتری برق لازم برای سیستم دوربین های مداربسته را فراهم میکند.

.... ادامه مطلب*نحوه نگه داشتن دوربین های امنیتی در هنگام قطع برق به چه صورت می باشد؟


در هنگام قطعی برق در محیط کارتان یا در منزل تان، سیستم های امنیتی یتان همچون دوربین مداربسته و... نیز قطع خواهند شد. که وجود یک منبع برق بدون وقفه ( سیستم یو پی اس) باعث روشن ماندن سیستم های امنیتی، دوربین و DVR ها در طول قطعی برق یا افت طولانی ولتاژ و دیگر مشکلات برقی می باشند.

.... ادامه مطلب*بهترین محل برای نصب یو پی اس کجا می باشد؟


یو پی اس ها در سایز ها و شکل های متفاوتی تولید می شوند. رایج ترین مدل ها در یک سیستم یو پی اس به صورت tower و Rack-mount می باشد

.... ادامه مطلب*آیا صفحه نمایش LCD در یک سیستم یو پی اس مورد نیاز می باشد؟


یو پی اس ها دارای دو نوع صفحه نمایش می باشند صفحه نمایش LCD و LED .

.... ادامه مطلب*ولتاژ تجهیزات متصله به یو پی اس چگونه باید داشته باشد؟


در آمریکای شمالی، ولتاژ استفاده برای خدمات برقی و تجهیزات شبکه به طور نرمال 120ولت یا 240/208 ولت می باشد. در اروپا و آسیا این ولتاژ معمولا 230 ولت می باشد. از منطبق بودن ولتاژ دوشاخه ورودی یو پی اس و ولتاژ ورودی تجهیزات متصله به یو پی اس اطمینان حاصل گردد.

.... ادامه مطلب*منظور از برق اضطراری (یو پی اس) چیست؟


یک منبع تغذیه برق اضطراری، همچنین بعنوان یک سیستم یو پی اس نامیده می شود، ترکیبی از یک سیم برق، خروجی ها، بخش های از حفاظت برق و یک ساختمان باتری می باشد. بدین صورت که، دوشاخه یو پی اس به پریز برق شهری متصل گردیده و هر سیستم یو پی اس دارای پریزهای خروجی می باشد که دستگاه های مورد نیاز همچون کامپیوتر و هر نوع دستگاه الکتریکی و... به این پریز یو پی اس ها متصل می باشد.

.... ادامه مطلب*انتخاب یو پی اس بر اساس بار کامل


یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب یو پی اس میزان بار متصله به یو پی اس می باشد. همیشه باید توان یو پی اس انتخابی بر اساس بار کامل محاسبه گردیده و برای محافظت از تجهیزات مورد نظرانتخاب گردد. در هنگام انتخاب یو پی اس اگر مبنا بر اتصال تجهیزات بیشتر به یو پی اس باشد باید یو پی ای با توان بالاتر محاسبه گردد. پس در انتخاب توان یو پی اس باید دقت لازم برای جلوگیری و پیشگیری از ایجاد مشکلات در آینده به عمل آید.

.... ادامه مطلب*نحوه نگهداری باتری های سیلد اسید یو پی اس.


در هنگام حمل و جابجایی باتری ها باید از وارد شدن هرگونه ضربه به باتری ها دقت لازم به عمل آید. همچنین از انباشته شدن باتری ها بر روی هم جلوگیری لازم به عمل آید زیرا هرگونه آسیب وارده در اثر ضربه یا انباشتگی بر باتری ها گارانتی شامل این موارد نخواهد شد. یکی دیگر از عوامل مهم در نگهداری باتری ها دمای محیط نگهداری باتری های سیلد اسید یو پی اس می باشد

.... ادامه مطلب*تست ظرفیت باتری


تنها نشان بیان کننده وضعیت و ظرفیت باتری تست تخلیه است. سلول های ثابت طراحی شده برای عملیات شناور نباید: بیش از دو تخلیه کامل در هر سال داشته باشند و همچنین مدت زمان این تست، راه اندازی تست، پرسنل مورد نیاز، و غیره برای تست مکرر غیر عملی می باشد. همچنین باید این را در نظر داشت که در طی تست باتری، باتری برای استفاده در دسترس نخواهد بود و امکان دارد به چندین ریستارت و جایگزینی طی این امر نیاز داشته باشد. به همین دلایل، ولتاژ و شدت آن در دوره نظارت بر وضعیت باتری استفاده می گردد. نتایج حاصله از این تست بیانگر وضعیت تخلیه باتری می‌باشد و نه وضعیت ظرفیت باتری.

.... ادامه مطلب*توضیحاتی در مورد نرم افزار view power .


View power یک نرم افزار پیشرفته مدیریتی ups می باشد. این نرم افزار اجازه می دهد تا از راه دور یک یا چند یوپی اس ، در یک محیط شبکه ای توسط LAN یا اینترنت نظارت و مدیریت شوند. این نرم افزار نه تنها می تواند مانع از دست دادن داده ها در هنگام قطع برق و باعث ذخیره کردن داده های برنامه نویسی شود بلکه از خاموش شدن سیستم عامل در طول قطع برق نیز محافظت می کند. (یعنی امکان ذخیره‌سازی و بستن فایل‌های باز، خاموش نمودن سیستم‌عامل را فراهم می کند.)

.... ادامه مطلب*مزایای استفاده از برق اضطراری برای کامپیوتر:


برق شهری نقش مهمی بعنوان یک خط زندگی در خانه و شرکت های بزرگ جهان دارد. بدون برق امکان استفاده از رایانه ها و ذخیره کردن اطلاعات امکانپذیر نمی باشد. رایانه ها در بسیاری از کشورها نقش ویژه ای در کار و سرگرمی دارند. یک منبع تغذیه اضطراری (یو پی اس) می تواند یک نجات دهنده زندگی وقتی که برق قطع می شود یا مشکلی بعنوان نوسانات برق ایجاد می شود، باشد. یو پی اس به شما برای یک زمان کوتاه اجازه ادامه کار می دهد و به شما اجازه می دهد تا با خیال راحت هر گونه اسناد باز را ببندید و در نتیجه زمان لازم برای خاموش کردن کامپیوتر را داشته باشید. یو پی اس کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی خود را از انواع مشکلات مربوط به برق محافظت می کند.

.... ادامه مطلب* حفاظت جامع و قابل اعتماد در یک سیستم سه فاز


در داخل سیستم یو پی اس یک تابعی که عملکرد خود تشخیصی را انجام میدهد وجود دارد. تابع خود تشخیص قبل از شروع از خطراتی که باعث شکست و خرابی بار شود جلوگیری می کند. همچنین ثبات و قابلیت اطمینان سیستم را در مقابل برق ورودیAC تحت ولتاژ اضافی، اضافه بار، اتصال کوتاه و اضافه جریان، دمای زیاد، خرابی فن، ولتاژ پایین باتری و عواملی نظیر اینها حفاظت می کند. عملکرد بای پس بدین صورت می باشد که، زمانیکه اضافه بار یا خرابی در یوپی اس پیش آید، خود یوپی اس به طور خودکار و بدون وقفه به بای پس انتقال می یابد.

.... ادامه مطلب* سیستم های سه فاز


یوپی اس های Double conversion-on line به گونه ای طراحی شده اند که می توانند در خروجی یک موج سینوسی کامل با فرکانس مستقل از فرکانس ورودی و فاز مشخص، تنظیم ولتاژ و بدون دخالت نوسانات برقی این موج را تولید کنند. در نتیجه این یوپی اس ها از بارهای مورد نظر حفاظت کامل را به عمل می آورند. همچنین زمان انتقال صفر از مدAC به مد باتری به این منظور است که این یوپی اس ها می توانند بدون وقفه یک برق استانداردی با برآورد بالایی برای تجهیزات دقیق و حساس در هنگام قطع و مشکلات برق، ایجاد کنند. در این مدل یوپی اس ها ضریب توان ورودی با احتساب فیلتر یک می باشد که باعث بهبود بهره وری انرژی، کاهش آلودگی هارمونیک شبکه برق و کاهش هزینه اجرای یوپی اس می شود.

.... ادامه مطلب* معایب شارژ بیش از حد باتری (قسمت سوم)


سولفاته شدن باطری یعنی اینکه در هنگام دشارژ باطری گرد اسیدی که روی صفحات باطری نشسته سفت شده و در اثر شارژ گرد اسیدی از روی صفحات جدا نشود.این گرد سفید رنگ روی ماده فعال باطری را پوشانده و از فعل وانفعالات باطری جلوگیری می کند.در نتیجه باطری قادر به تولید نیرو نخواهد بود و شارژ هم نخواهد شد..

.... ادامه مطلب* معایب شارژ بیش از حد باتری (قسمت دوم)


مقدار و رنگ رسوب در قاب باتری های سرب اسید شرایط باتری را نمایش می دهند. علت ایجاد رسوب سرب شارژ بیش از حد باتری ها می باشد . در صورت محافظ و نگهداری صحیح از باتری ها رسوب در دوره بازرسی مانند یک لایه گرد و غبار بر روی پیچ و مهره قاب باتری ها می باشد. در صورت بازرسی و نگهداری نامناسب و نامنظم یک توده ی عظیمی از رسوب بر روی قطب های باتری جمع خواهد شد. زمانیکه رسوب قسمت صفحات باتری را در بر گیرد در این صورت اتصال کوتاهی رخ خواهد داد. توده عظیم رنگ تیره یا قهوه ای رنگ در زیر قطب مثبت باتری نشان از تداوم شارژ بیش از حد می باشد.

.... ادامه مطلب* معایب شارژ بیش از حد باتری


در صورت شارژ مجدد تولید گاز در باتری ها نرمال می باشد، تولید بیش از حد گاز نشانه شارژ بیش از حد باتری ها می باشد، همچنین باید به گاز های تولید شده توجه لازم را به عمل آورد. در باتری های سرب اسیدی زمانیکه ولتاژ باتری ها تقریبا به مقدار 2.30 ولت رسید شروع به تولید گاز میکنند. گازهای خروجی، هنگامیکه یک سلول روی شارژ شناور یا روی یک مدار باز قرار دارد، عملکرد بالای محیط و شارژ پایین را نمایش میدهد. تولید گازها از قطب منفی رایج نمی باشد

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری جهت جلوگیری از خرابی یو پی اس.


تولیدکنندگان و مهندسین برق توصیه می کنند برای جلوگیری از خرابی یو پی اس بازرسی های ماهانه، سه ماهه و بازرسی های سالانه صورت بگیرد. حتی برخی از تولید کنندگان به بازرسی در هفته توصیه می کند. جهت تعمیر و نگهداری دوره ای باید در هر بازرسی نتایج یادداشت نموده و نگه داشته شوند. حتما بازرسی های لازم در مورد باتری های سرب اسید یو پی اس اعم از دمای محیط، شارژ و دشارژ باتری ها و... نیز انجام گردند.

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری باتری یو پی اس


یکی از اجزای اصلی یو پی اس باتری های آن می باشد که باتری یو پی اس نقش مهمی در عملکرد یو پی اس دارد. اگر باتری های یو پی اس قبل از اینکه توسط ژنراتور حمایت شوند خراب شده باشند، توانایی برق ایمنی پایین می آید. معمولا نصب و نگهداری نادرست و نا مناسب باتری ها، و انجام ندادن تست مکرر باتری ها از اتفاقات رایج در مورد باتری ها می باشد. این واقعیت است که ژنراتورهای پشتیبان گیری بسیار قابل اعتماد هستند و هنگامی که روی خط کار می آیند به مدت طولانی مانع خرابی باتری ها می شوند. به طور کلی هزینه های نگهداری و دسترسی به تعمیر و نگهداری بزرگترین عوامل موثر در نگهداری باتری ها می باشند.

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری، سیستم های یو پی اس(سطوح آموزش)


دو سطح آموزش برای یک سیستم یو پی اس وجود دارد: سطح آموزش اولیه، جهت پیشگیری از خرابی، تعمیر و نگهداری و عیب یابی می باشد. دیگری سطح آموزش که بصورت آموزش پیشرفته می باشد، این سطح یک یو پی اس خراب را تعمیر کرده و آنرا اصلاح می کند. برای هر سیستم و هر کاربر یک دفترچه راهنمای جداگانه ای تهیه خواهد شد. برای بدست آوردن اطلاعات صحیح و کامل هر خریدار باید به دفترچه راهنمای مربوطه مراجه کند.

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری، سیستم های یو پی اس


در زمان نصب و راه اندازی باید بعضی قطعات یدکی موجود به خریدار ارائه گردد. ولی به طور معمول، یک دستگاه یو پی اس حداقل باید به مدت یک دوره یکساله توسط پرسنل مجرب شرکت تولید کننده و یا نماینده سازنده یو پی اس های گارانتی گردیه و تعمیر و نگهداری گردد.

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری، سیستم های یو پی اس


بازرسی سیستم های کوچک و متوسط حداقل باید سالانه صورت گیرد و این بازرسی در سیستم های بزرگ و بسیار بزرگ باید شش ماهه انجام می گیرد. با انجام این نوع از بازرسی و تعمیر و نگهداری بر اساس یک برنامه منظم، درصورت بروز مشکلات، قبل از تاثیر گذاشتن هر مشکلی بر روی سیستم آنها شناسایی شده و رفع و اصلاح می گردند. شرکت سازنده باید راهنمایی های لازم را در مورد این نوع از بازرسی ها در اختیار خریدار قرار دهد.

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری، سیستم های یو پی اس


این اسناد و مدارک به منظور تعمیر و نگهداری و برای جلوگیری از خرابی یو پی اس تهیه می شوند. ممکن است اطلاعات به دست آمده از بازرسی های دوره ای براحتی از دست بروند. این امر زمانی مشکل ایجاد میکند که نتایج آزمون مورد نیاز باشند. مگر در مواردی که سوابق و داده های آزمون حفظ شوند ولی برنامه آزمون دچار خرابی گردد. در مواردی که مدارک در هر دوره آزمون به روز رسانی شوند، اطلاعات با ارزش حذف نخواهد شد. داده های بدست آمده از تست را یاد داشت کرده و با تنظیمات اولیه و کارخانه مقایسه گردد در صورت تغیراتی در این تنظیمات باید بررسی های لازم صورت گیرد.

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری برای جلوگیری از خرابی یو پی اس


تعمیر و نگهداری برای جلوگیری از خرابی یو پی اس یک نگهداری اصولی می باشد. هدف از این نوع نگهداری، به حداقل رساندن مشکلات یو پی اس قبل از وقوع یک خطر جدی و جلوگیری از خرابی و مشکلات های بزرگ می باشد. درشرایط عمومی اجزای یو پی اس باید به صورت دوره ای مورد ارزیابی قرار گیرند، و برای پیگیری و کنترل های بعدی باید تمامی شرایط ثبت گردند. تمامی اطلاعات ثبت شده هنگام بازرسی باید مختصر وکامل باشند. همچنین آیتم های زیر موقع بازرسی باید ثبت گردند.

.... ادامه مطلب*تعمیر و نگهداری، سیستم های یو پی اس


یک راهنمای کلی برای نگهداری سیستم های یو پی اس شامل ماژول ها، سوئیچ استاتیک و کنترلر ارائه شده است. اگر چه قطعات الکترونیکی شامل این تعمیر و نگهداری نمی باشند. یک روش معینی با استاندارد مشخصی برای تعمیر و نگهداری همه نوع و هر اندازه دستگاه UPS وجود ندارد. همواره باید یه دفترچه راهنما به عنوان تعمیر و نگهداری یو پی اس ها و دستوالعمل تشخیص عیب یابی توسط شرکت سازنده یو پی اس تهیه گردیده و در اختیار خریدار قرار گیرد.

.... ادامه مطلب*تجهیزات تست


UPS میزان تجهیزات آزمون در دسترس باید مناسب با مقدار استفاده محلی باشد و الزامات ایمنی را تامین کند. کاربر در برخی موارد ممکن است بر روی مقادیر تشخیصی و نظارتی تجهیزات و ابزار خاص مشخص شده برای سیستم های یو پی اس کنترل داشته باشد.

.... ادامه مطلب*مراحل تست و بارگذاری اولیه یو پی اس


UPS ها از لحاظ یکسو سازی ، شارژر باتری و باتری مورد نیاز مورد بررسی قرار می گیرند و همچنین شارژ باطری و شناور بودن آن مطرح می باشد، همچنین ولتاژ شناور اندازه گیری گردد. بررسی گردد کلید قطع ورودی گذرگاه UPS و اینورتر های A و B باز می باشند، و سوئیچ، جریان را به اینورتر A تغییر می دهد. کلید قطع ورودی اینورتورهای A و B بسته باشند و ولتاژ خروجی اینورتورهای A و B اندازه گیری گردند و هم فاز بودن خروجی های اینورتور های A و B مورد بررسی قرار گیرد.

.... ادامه مطلب*تست و شروع کار(قسمت ششم: تست ژنراتور)


7- تست ژنراتور: تست ژنراتور براساس اندازه انواع ژنراتورها متفاوت می باشد. ژنراتورهای کوچک و کمتر از 200 اسب بخار، نیاز به تست مکانیکی، تست مقاومت عایق (MEGGER)و تست بار دارد. ژنراتور با اندازه متوسط، بین 200 و 5000 HP، نیاز به تست مکانیکی، تست مقاومت عایق (MEGGER)، تست شاخص قطبی و به تست بار دارد. ژنراتور با اندازه بزرگ، بیشتر از 5000 HP، نیاز به تست مکانیکی، تست مقاومت عایق (MEGGER)، تست شاخص قطبی، تست اضافه ولتاژ ، تست بار.

.... ادامه مطلب*تست و شروع کار(قسمت پنجم: تست مکانیکی موتور)


6- تست مکانیکی موتور: تست موتور دارای انواع متفاوتی می باشد که به اندازه موتور بستگی دارند. موتور با اندازه کوچک، کمتر از 200 HP نیاز به تست مکانیکی و تست مقاومت عایق (MEGGER) دارد. موتور با اندازه متوسط ، بین 200 و 5000 HP نیاز به تست مکانیکی، تست مقاومت عایق (MEGGER)، و آزمایش شاخص قطبی دارد و در نهایت موتور با اندازه بزرگ، بیشتر از 5000 HP نیاز به تست مکانیکی، تست مقاومت عایق (MEGGER)، تست شاخص قطبی و تست اضافه ولتاژ دارد.

.... ادامه مطلب*تست و شروع کار( قسمت چهارم: تست یک به یک اجزا)


5- تست باتری: بررسی وضعیت تک تک سلول های باتری شامل: بازرسی بصری از سلام بودن سلول ها و بررسی مدارک و شواهد از خوردگی در پایانه، اتصالات، قفسه، یا کابینت. ظاهر کلی و پاکیزگی باتری، رک و یا کابینت باتری ، و همچنین فضای باتری برای دسترسی بهتر باید رعایت شود. سلول باید برای ترک خوردگی سلول و یا نشت الکترولیت و همچنین یکپارچگی پوشش بررسی شوند. الکترولیت باید به هر سلول اضافه گردد سطح الکترولیت در بالای صفحات قرار می گیرد. اگر سلول های باتری پر نشده تحویل داده شوند ، توصیه می شود که آنها را با توجه به توصیه سازنده و قبل از نصب و راه اندازی و قرارگیری در قفسه پر شود. قبل از نصب، ولتاژ هر سلول باید اندازه گیری شود. ولتاژ اندازه گیری شده باید مساوی و یا 0.05 ولت کمتر از کمترین ولتاژ مدار سازنده باشد.

.... ادامه مطلب*تست و شروع کار( قسمت سوم: تست یک به یک اجزا)


ب) تست یک به یک اجزا: تست قطعات مونتاژ نشده شامل تست مقاومت ادغام و عایق بندی اجزا در برابر تجهیزات و اتصالات مانند زمین ، تغییر رتبه اندازه گیری ، آزمایش قطب، ضریب قدرت یا تست ضریب پراکندگی، تست اضافه ولتاژ، اندازه گیری مقاومت، تجزیه و تحلیل مدت زمان عملیات، اندازه گیری باتری و ولتاژ سلول ، اندازه گیری شارژر / UPS / ژنراتور فعلی و ولتاژ و تجهیزات / سیستم امپدانس یا تست مقاومت. زیر سیستم های یو پی اس که مورد تست قرار می گیرند به شرح زیر می توان بیان نمود:

.... ادامه مطلب*توزیع برق و تجهیزات زمین و الزامات حافظت( قسمت سوم)


خنثی سازی زمینی: سیستم برق الکتریکی معمولا از دو روش پایه استفاده می کند؛ اهداف آنها کاملا متفاوت است. سیستم پایه، اصول اولیه از نقطه خنثی دستگاه ها برای حفاظت در برابر اضافه ولتاژ تجهیزات و فشارهای گذرا و پایدار ناشی از خرابی می باشد. تجهیزات پایه برای محافظت در برابر کارهای تصادفی متصل به یک مسیر امپدانس کم که از تمام قسمت های فلزی غیر حامل جریان ارائه شده است.

.... ادامه مطلب*توزیع برق و تجهیزات زمین و الزامات حافظت( قسمت دوم)


پشتیبانی از هماهنگ کننده: زمانی که یک خرابی و یا اتصال کوتاه در یک مدار واحد رخ می دهد، مدار قطع کننده واحد یا فیوز باید قبل از اینکه دستگاه های محافظ یو پی اس شروع به کار کند و کل سیستم را درگیر کند خرابی جداسازی شود. هنگامی که این شرایط برطرف شود، سیستم حفاظت کننده به هماهنگ کننده اطلاع خواهد داد.

.... ادامه مطلب*توزیع برق و تجهیزات زمین و الزامات حافظت( قسمت اول)


یک سیستم UPS، چه استاتیک و یا دوار، تک فاز یا سه فاز، دارای یک خروجی است. سیستم یو پی اس، با اینکه معمولا بارهای مختلفی راعرضه می‌کنند ، هر کدام باید به طور مستقل محافظت شوند به طوری که وجود یک خطا در یکی از مدارها باعث از دست دادن بارهای دیگر نشود.

.... ادامه مطلب*ساخت و نصب و راه اندازی سیستم های UPS سانتریفیوژ(چرخشی): ویژگی های ساخت در سیستم های سانتریفیوژ


چندین ویژگی ساختاری وجود دارد که در کل یک یو پی اس را بیان می کند.

.... ادامه مطلب*ساخت و نصب و راه اندازی سیستم های UPS استاتیک: نیازمندیهای نصب ( قسمت دوم : باتری و کابینت برای سیستم های بزرگتر)


باتری و کابینت برای سیستم های بزرگتر: قفسه باتری باید در مکانی قرار گیرد تا امکان دسترسی به سلول ها باتری برای تعمیر و نگهداری دوره ای وجود داشته باشد. توصیه می شود که باتری در یک مکانی عاری از گردوغبار، سرد و خشک نصب شود. سلول ها نباید به واحد گرمایش، نوار بخاری، رادیاتور، لوله های بخار، و یا در معرض نور آفتاب قرار گیرند. هر یک از این شرایط می تواند باعث ایجاد یک تغییر دمای الکترولیت جدی در میان سلول های درونی باتری گردد. در نصب و راه اندازی باتری های بزرگ، هر زمان ممکن است، اسید یا موارد قلیایی به سطح زمین ریخته شود.

.... ادامه مطلب*ساخت و نصب و راه اندازی سیستم های UPS استاتیک: نیازمندیهای نصب ( قسمت اول: کابینت شارژر / اینورتر)


ب) نیازمندیهای نصب: سیستم UPS استاتیک باید در مکانی تمیز، عاری از گرد و غبار، رطوبت کم قرار گیرد. کابینت / شارژر اینورتر ممکن است در یک مکان همراه با باتری قرار گیرند. با این حال، برای سیستم های بزرگتر، برای ایمنی بیشتر بهتر است باتری در یک مکان جداگانه قرار گیرد. البته برای به حداقل رساندن افت ولتاژ در سیم های باتری بهتر است باتری در مکان نزدیک به کابینت / شارژر اینورتر قرار گیرد. دسترسی پرسنل به باتری و شارژر / اینورتر باید محدود شود.

.... ادامه مطلب*ساخت و نصب و راه اندازی سیستم های UPS استاتیک: ویژگی های ساخت در سیستم های استاتیک( قسمت دوم: باتری و قفسه برای سیستم های کوچکتر)


باتری و قفسه برای سیستم های کوچکتر: باتری برای سیستم های کوچک تر (50 کیلو ولت آمپر و کوچکتر از آن) در کابینت و یا در قفسه های باز نصب می شود. باتری های استفاده کننده از کابینت به طور معمول در نوع شیر تنظیم (VRLA) گاها به عنوان "تعمیر و نگهداری رایگان" اشاره می کند.

.... ادامه مطلب*ساخت و نصب و راه اندازی سیستم های UPS استاتیک: ویژگی های ساخت در سیستم های استاتیک( قسمت اول: شارژر / اینورتر)


ساخت و نصب و راه اندازی UPS یک معیار برای عملکرد مناسب آن می باشد.
الف) ویژگی های ساخت در سیستم های استاتیک: چندین ویژگی ساخت یو پی اس وجود دارد که باعث ایجاد یک یوپی اس کامل می گردد

.... ادامه مطلب*انتخاب اندازه و نرخ در سیستم های یو پی اس دوار: تعیین نرخ سیستم یو پی اس دوار و رتبه بندی موتور و ژنراتور (قسمت اول):


شبیه سیستم های یو پی اس استاتیک، هیچ نظر استاندارد و ویژگی های عملکردی برای سیستم های یو پی اس های دوار وجود ندارد. همچنین، از آنجایی که استفاده کنندگان سیستم های یو پی اس دوار بسیار کمتر می باشد، تعداد تولید کنندگان سیستم های یو پی اس دوار محدود است. پیکربندی هر یک سیستم های UPS دوار براساس عملکرد ویژگی های منحصر به فرد دارند. ویژگی های عملکرد با تنظیمات معمولی در جدول زیر نشان داده شده است.

.... ادامه مطلب*انتخاب اندازه و نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک: تعیین اندازه باتری(قسمت سوم):


ورق های محاسبات: ورق محاسبات معمولی در ضمیمه B در نظر گرفته شده و امتیاز کیلو ولت آمپر و قابلیت هجومی از یک سیستم تک فاز یو پی اس استاتیک با سوئیچ بای پس استاتیک محاسبه می گردد . روش مورد استفاده در این برگه محاسبات را می توان برای توسعه ورق های محاسباتی با تنظیمات سیستمی متفاوت مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، برای یک سیستم سه فاز، روش گام به گام باید برای هر فاز دنبال گردد.

.... ادامه مطلب*انتخاب اندازه و نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک: تعیین اندازه باتری(قسمت دوم):


4- پایان ولتاژ تخلیه: اندازه باتری یو پی اس زیاد متنوع نمی باشد و معمولا در بسیاری از موارد ظرفیت آمپر ساعت برای مدت 8 ساعت می باشد. ولتاژ باتری ثابت نیست، بنابراین اگر به بار با یک خروجی قدرت ثابت نیاز باشد، که بسیاری از برنامه های کاربردی یو پی اس اینگونه می باشند، با افزایش جریان ولتاژ کاهش می یابد. در نتیجه، اندازه باتری به یک میزان کیلو وات (که معمولا حداکثر مورد نیاز کیلو وات اینورتر بدون شارژ می باشد) برای یک دوره خاص از زمان (معمولا 5 تا 15 دقیقه) و با حداقل ولتاژ خاص و برای انواع باتری اسید سرب، در حداکثر وزن مخصوص (در 77 ° F اندازه گیری) عرضه گردد.

.... ادامه مطلب*انتخاب اندازه و نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک: تعیین اندازه باتری(قسمت اول):


به منظور تعیین درست اندازه باتری، میزان تخلیه مورد نیاز در کیلووات (kW)/cell ، مدت زمان محافظت مورد نیاز، دمای محیط و پایان ولتاژ تخلیه باید تعیین شود.

.... ادامه مطلب*انتخاب اندازه و نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک: تعیین نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک(قسمت دوم):


تعیین فشار بار KVA
ولتاژ بار، تعداد مراحل، و فرکانس
مدت زمان حفاظت از باتری

.... ادامه مطلب*انتخاب اندازه و نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک: تعیین نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک(قسمت اول):


به منظور درستی به اندازه و انتخاب یک سیستم یو پی اس استاتیک ، KVA بار ، ضریب قدرت بار، KVA هجومی و یا جریان، ولتاژ بار، تعداد فاز و فرکانس، و زمان محافظت از باتری مورد نیاز؛ باید برای مشخص نمودن بار تعیین شود.

.... ادامه مطلب*انتخاب اندازه و نرخ در سیستم های یو پی اس استاتیک


در حال حاضر، هیچ نرخ استاندارد و ویژگی هایی برای عملکرد در سیستم های UPS استاتیک وجود ندارد. با این حال، ویژگی هایی عملکردی معمولی توسط تولید کنندگان مختلف در جداول زیر نشان داده شده است.

.... ادامه مطلب*گام هشتم: تعیین اینکه آیا UPS انتخابی مقرون به صرفه است؟


این گام اگر چه به عنوان آخرین مرحله در بحث فرآیند انتخاب می باشد، اغلب به عنوان یک عامل محدود کننده در انتخاب یو پی اس محسوب می شود. باتوجه به اینکه از عوامل نوع، پیکربندی، و اندازه یو پی اس این در قیمت گذاری یو پی اس استفاده می شود به عنوان آخرین مرحله شناخته می شود.

.... ادامه مطلب*گام ششم(قسمت سوم): نگهداری یو پی اس:


همانطور که قبلا توسط معادله دسترسی نشان داده شده است کاهش مدت زمان بازگرداندن سیستم پس از شکست سیستم راه دیگری برای افزایش در دسترس بودن می باشد. عوامل اصلی تعیین سهولت و اقتصاد است که با نگهداری می تواند انجام شود یعنی ابتدا قطعه ای که باعث ایجاد شکست در سیستم شده است شناسایی شده و سپس با تامین مهارت های و منابع مورد نیاز تعمیر می گردد. (تعمیر قطعه خراب و یا جایگزینی آن با یک قطعه دیگر)

.... ادامه مطلب*گام ششم(قسمت دوم): قابلیت اطمینان یو پی اس:


قابلیت اطمینان یک تابع از طراحی یو پی اس، پیکربندی انتخاب شده و قطعات استفاده شده می باشد. محیطی که یو پی اس در آن نصب می گردد نقش اساسی در قابلیت اطمینان یو پی اس دارد. عوامل محیطی مانند گرما، سرما، رطوبت، و / یا گرد و غبار همه می توانند اثر قابل توجهی بر قابلیت اطمینان یو پی اس بگذارند. یکی دیگر از عوامل موثر در قابلیت اطمینان یو پی اس پیکربندی می باشد. باتوجه به اینکه اشکالات کوچک باعث شکست یو پی اس می گردد رفع اشکالات میزان شکست کلی یو پی اس را کاهش می دهد. به عنوان مثال شکل زیر بیانگر این مبحث می باشد.

.... ادامه مطلب*گام ششم(قسمت اول): تعیین اینکه آیا در دسترس بودن UPS انتخابی قابل قبول است؟


در مدیریت یک سازمان، در دسترس بودن تجهیزات و سیستم ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به بیان ساده، در دسترس بودن مقدار زمان یک قطعه از تجهیزات موجود برای انجام عملیات، عملکرد آن قطعه تقسیم بر زمان کل تجهیزات مورد نیاز می باشد. همچنین به عنوان تقسیم "uptime" بر"total time" تعریف می گردد. بنابراین، اگر تهویه مطبوع طی 12 ساعت در هر روز نیاز باشد، در دسترس بودن برابر با 90 درصد می باشد

.... ادامه مطلب*گام پنجم: تعیین اینکه آیا ایمنی UPS انتخابی قابل قبول است؟


ایمنی یکی از نگرانی های مهم در طراحی، نصب و راه اندازی هر گونه UPS است. ایمنی اساسا توسط کدهای الکتریکی و استانداردهای اداری کنترل می شوند که این استانداردها توسط دولت و سازمان های تجاری، و یا اینکه در بخشی از طراحی، نصب و راه اندازی توسط تیم به تصویب می رسد. در مواردی که بیش از یک عملکرد یا طراحی ایمنی جایگزین وجود داشته باشد، اولویت باید به طرحی داده شود که توسط مقامات دولتی تایید شده. انتخاب باتری نگرانی های ویژه ای را برای مدیر واحد ایجاد خواهد کرد.

.... ادامه مطلب*گام چهارم: انتخاب نوع یو پی اس:


انتخاب نوع خاصی از یو پی اس و پیکربندی یو پی اس بستگی به عوامل بسیاری دارد که باید با توجه به نیازهای خاص تسهیلات و وزن انتخاب گردد. این عوامل عبارتند از: اهداف یو پی اس، قدرت مورد نیاز، هزینه، ایمنی، محیط زیست، در دسترس بودن، و تعمیر و نگهداری

.... ادامه مطلب* گام دوم: تعیین اهداف یو پی اس:


یو پی اس برای مقاصد مختلف استفاده می‌گردد. این اهداف عبارتند از: روشنایی اضطراری برای تهی سازی، روشنایی اضطراری محیط برای امنیت، خاموش کردن و یا بهره برداری از تجهیزات تولیدی و یا کامپیوترها برای ادامه دادان به عملیات ، عملیات حامی زندگی و یا تجهیزات پزشکی حیاتی ، ادامه دادن به ارتباطات ، و بهره برداری ایمن از تجهیزات در طول قطعی و اختلال در برق

.... ادامه مطلب* مشکلاتی که باتری های غیر استاندارد برای یو پی اس بوجود می آورند:


در حال حاضر بازار ایران پر از باتری یو پی اس با برند های ارزان قیمت چینی هستند که به دلیل ارزان بودن بیشتر از سایرین مورد استقبل مشتریان ایرانی قرار گرفته اند. اما مشکل کی بوجوجد می آید؟

.... ادامه مطلب* نحوه کار انواع تثیت کننده های ولتاژ


تثبیت کننده ولتاژ AC به دو نوع تثبیت کننده : Coil rotation AC voltage regulators, Electromechanical regulators دسته بندی میشود که هر کدام از این تثبیت کننده ها به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

.... ادامه مطلب* انواع تثیت کننده های ولتاژ


نوسانات ولتاژ باعث ایجاد خطاهای دائمی و موقت دربارگذاری می شوند. این نوسانات همچنین با افت ولتاژ و افزایش ولتاژ باعث کاهش طول عمر لوازم الکتریکی خانگی می شوند. چون که مانع از رسیدن ولتاژ موردنیاز به دستگاه می گردد این نوسانات زمانی رخ می دهد که بارگذاری به صورت ناگهانی تغییر کند و یا در بارگذاری منبع تغذیه با خطایی مواجه گردد. برای جلوگیری از کاهش طول عمر دستگاهها نیازمند این هستیم که دستگاه را درمقابل نوسانات حفظ نماییم برای حفاظت از این نوسانات نیازمند استفاده ازتثبیت کننده های ولتاژی هستیم.

.... ادامه مطلب*امواج (Waveforms) به کار رفته در UPS چه هستند و کدام يک برا ي من مناسبتر است؟


یو پی اس ها بر اساس نوع یو پی اس در خروجی خود شکل موج های متفاوتی ایجاد می¬کنند. سه نوع شکل موج در خروجی دستگاههاي UPS تولید مي شود که عبارتند از :
1- Sine Wave شکل موج سينوسي
2- Square Wave شکل موج مربعي يا چهارگوش
3-Quasi-Sine Wave شکل موج شبه سينوسي

.... ادامه مطلب* کارت اس ان ام پی SNMP چیست؟


اس ان ام پی SNMP مخفف Simple Network Management Protocol به معنای پروتکل مدیریت تجیزات شبکه می باشد که کارت و یا برد اس ان ام پی SNMP به دستگاههایی مانند روتر ، سوئیچ و هاپ و کامپیوتر و پرینتر و یو پی اس UPS و غیره متصل و آنها را به شبکه وصل می نماید و مانند یک نود در شبکه شناخته و از طریق اینترنت و راه دور قابل مانیتورینگmonitoring و مدیریت management کردن می باشد. یکپارچه شدن کارت snmp با یک نرم افزار پیشرفته مدیریتی ups (View power)، باعث می شود ...

.... ادامه مطلب
قیمت یو پی اس - یو پی اس– نیروسان – شرکت نیروسان– خرید یو پی اس – فروش یو پی اس – فروش ups – قیمت ups– یو پی اس برای دوربین مدار بسته – باتری یو پی اس – قیمت ups برای کامپیوتر – قیمت باتری یو پی اس – باتری ups – خرید ups – باطری یو پی اس – قیمت یو پی اس برای دوربین مدار بسته – قیمت ups خانگی – کارت snmp – آموزش ساخت یو پی اس – قيمت يو پي اس– خرید دستگاه ups – قیمت یو پی اس خانگی – یو پی اس نیروسان – خرید یوپی اس – یوپی اس – قیمت دستگاه یو پی اس – قیمت یوپی اس - ups دوربین مدار بسته - قیمت یو پی اس برای کامپیوتر- ups قیمت - يو پي اس - خرید ups برای کامپیوتر - قیمت استابلایزر– فروش یوپی اس – فروش باتری ups – قیمت دستگاه ups – thd چیست – مدار یو پی اس – موج سینوسی – یو پی اس خانگی – ups فروش – ups برای دوربین مدار بسته – snmp – باطری ups–

یو پی اس نیروسان

چگونه از اطلاعات این سایت بهره مند شویم؟

کاربرد یو پی اس

باتری یو پی اس

نيروسان اطلاعات ارزنده ای را برای مشتريان خود در اين سايت جمع آوری کرده است، بطوريکه با مطالعه مطالب مي توانيد از انواع يو پي اس آگاهي داشته باشيد و بصورت آگاهانه نسبت به انتخاب و خريد يوپي اس موردنياز خود اقدام نماييد.


ليست قيمت يو پي اس راهنمای انتخاب يو پي اس
مطالب مفيد در مورد UPS ليست قيمت باتری UPS
يو پي اس برای کامپيوتر
يو پي اس برای سرور
يو پي اس برای دوربين مداربسته
يو پي اس برای تجهيزات پزشکي
يو پي اس برای ديتا سنتر
يو پي اس برای شبکه های کامپيوتری
يو پي اس برای دستگاه پوز
يو پي اس برای خودپرداز
باتری يو پي اس
تعويض باتری يو پي اس
باتری يو پي اس ايراني
تست باتری يوپي اس
باتری برای UPS
باتری يو پي اس صبا باتری
روش نصب باتری يو پي اس
باطری يو پي اس
نيروسان در شبکه های اجتماعي
اینستاگرام نيروسان تلگرام نيروسان لینک این نيروسان واتس آپ نيروسان فیسبوک نیروسان